• 10.09.2019
  • /
  • ForSecure

Regularnie dbaj o bezpieczeństwo swojej strony www poprzez aktualizacje swojego systemu CMS oraz dodatków użytych podczas tworzenia twojej strony www. Systemy na licencji Open Source jak WordPress, Drupal czy Joomla cały czas się rozwijają. Są to najbardziej popularne systemy do tworzenia witryn internetowych na całym świecie – znajdowane na bieżąco błędy i luki bezpieczeństwa szybko […]

Regularnie dbaj o bezpieczeństwo swojej strony www poprzez aktualizacje swojego systemu CMS oraz dodatków użytych podczas tworzenia twojej strony www.

Systemy na licencji Open Source jak WordPress, Drupal czy Joomla cały czas się rozwijają. Są to najbardziej popularne systemy do tworzenia witryn internetowych na całym świecie – znajdowane na bieżąco błędy i luki bezpieczeństwa szybko są wykrywane. Dlaczego więc systemy te są często atakowane? Powodem jest brak bieżącej aktualizacji i serwisowania. Strony www są jak dobre samochody, świetnie jeżdżą, ale trzeba je serwisować oraz trzymać na strzeżonym parkingu, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Skaner złośliwego oprogramowania

Zadbaj o to, aby regularnie skanować swoją witrynę pod względem złośliwego oprogramowania. Firmy hostingowe najczęściej wskazują zainfekowane pliki, jednak taki plik może mieć kilka tysięcy linijek. Jak namierzysz szkodliwe oprogramowanie w tylu linijkach kodu? Będzie to bardzo trudne.

Nasz skaner kodu pozwoli na szybie zdiagnozowanie problemu oraz odnalezienie zainfekowanych części kodu.

Miej bezpieczną przestrzeń na backup

Dysk laptopa czy pendrive są to w 100% bezpieczne nośniki na kopię Twojej strony. Zadbaj o to, aby kopia Twojej strony była zawsze szybko dostępna.

Jak szybko potrafisz przywrócić swoją stronę?

Ile kosztuje Cię przestój jednego dnia w Twoim biznesie? Czy wiesz jak bardzo spadną Twoje pozycje w Google jeśli Twoja witryna będzie zawirusowana, a Google to zauważy? Czy jesteś w stanie w szybki sposób przywrócić kopię swojej witryny? My potrafimy to wykonać nawet w 20 minut. Ilu klientów stracisz jeśli Twoja strona nie będzie poprawnie działać lub całkowicie przestanie? Tutaj nie mamy dobrej rady, mamy za to sprawdzone oprogramowanie, które wspiera nas w pracy.

Zrób kopię zapasową tzw. backup strony

Regularna kopia zapasowa pozwoli Ci na to, aby w razie awarii można było odtworzyć Twoją stronę.

Sprawdź czy kopia zapasowa, którą masz działa prawidłowo.

Istotnym elementem jest posiadanie kopii zapasowej, ale również sprawdzenie jej działania na serwerze testowym. Wiele razy nasi Klienci przesyłali do nas pliki swojej strony z prośbą o pomoc w postawieniu strony, ponieważ sami natrafiali przy tym na różnego rodzaju trudności. Często okazywało się, że pliki które mieli, były uszkodzone podczas nieprawidłowo wykonanej próby utworzenia kopii zapasowej.

Monitoruj zmiany w kodzie swojej strony www, aby zapewnić jej bezpieczeństwo

Hakerzy są sprytni. Potrafią dziś włamać się do Twojej witryny i umieścić plik, który uruchomi się za 50 dni. Oznacza to, że każda kopia, którą będziesz w tym czasie robić będzie już zainfekowana mimo, że nie będzie żadnych objawów. Aby zabezpieczyć się na wypadek takiej sytuacji potrzebujesz na bieżąco monitorować wszystkie zmiany w kodzie swojej strony oraz weryfikować listę nowych plików dodawanych na serwer.

Zadbaj o natychmiastowe informacje o Twojej stronie www

Skąd wiesz, że Twoja strona działa? Sądzisz, że skoro była widoczna wczoraj, to dziś również będzie? Może Twoja firma hostingowa ma awarię i od dwóch dni Twoja firma nie istnieje w sieci? Czy wiesz, że Twoja strona może nie działać do kilku godzin dziennie, a Ty nawet się o tym nie dowiesz? Monitoruj swoją stronę w czasie rzeczywistym dzięki bieżącym informacjom sms. Kontroluj firmę hostingową i korzystaj z naszego narzędzia do monitoringu działania serwisów www.

Jeśli potrafisz, zrób to sam

albo… zleć to nam na forsecure.pl : ).